نتایج جستجو برای عبارت :

محقق

حق
به گمان این حقیر این 2 گرم و شاید هم کم و شاید هم بیش را اگر انسان نگه دارد، اکثر راه را رفته است.
منطقیون در تعریف حدی انسان گفته‌اند که حیوان ناطق و عرض شود که انسانیت محقق نشود الا آن گاه که ناطقیت محقق شود و ناطقیت محقق نشود مگر پس از سکوت طولانی تا آن سکوت سبب شود که بذر نطق انسان شکوفا شود.
یادم نیست که از که بود که شنیدم که فرمودند که من سالیان دراز سکوت کردم تا توانستم این مطالب عالیه را بگویم.
به قول شیخنا بهایی:
عزت اندر عزلت آمد ای فل
لورن وارن محقق و نویسنده مسائل فراطبیعی، و الهام بخش فیلم های احضار در سن 92 سالگی از دنیا رفت. لورن و همسرش اد کتاب های زیادی از تجربیاتشان نوشتند. فیلم های زیادی از کتاب های این زوج که به اد و لورن وارن معروف هستند ساخته شد، یکی از این فیلم ها که از بقیه معروف و محبوب تر شد مجموعه فیلم های احضار است.
ﺣﺞ ﻗِﺮآن
ﻣﺴﺄﻟﻪ71ـ ﻔﺖﺣﺞﻗِﺮﺍﻥﻣﺎﻧﻨﺪﺣﺞﺍِﻓﺮﺍﺩﺍﺳﺖﺑﺎﺍﻦﺗﻔﺎﻭﺕﻪﺩﺭﺣﺞﻗِﺮﺍﻥﺑﺎﺪﺩﺭﺣﺎﻝﺍﺣﺮﺍﻡﻗﺮﺑﺎﻧﻫﻤﺮﺍﻩﻣﺤﺮِﻡﺑﺎﺷﺪ،
ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﻦﺩﺭﺍﻦﺻﻮﺭﺕﻗﺮﺑﺎﻧ ﺑﺮ ﺍﻭ ﻭﺍﺟﺐ ﺍﺳﺖ. ﻫﻤﻨﻦ ﺩﺭ ﺣﺞ ﻗِﺮﺍﻥ، ﺍﺣﺮﺍﻡ ﻫﻢ ﺑﺎ ﻟﺒ ﻔﺘﻦ ﻣﺤﻘّﻖ ﻣ ﺷﻮﺩ ﻭ ﻫﻢ ﺑﺎ ﺍِﺷﻌﺎﺭ ﺎ ﺗﻘﻠﺪ. )1( ﻭﻟ ﺩﺭ ﺣﺞ ﺍِﻓﺮﺍﺩ ﻓﻘﻂ ﺑﺎ ﻟﺒ ﻔﺘﻦ ﻣﺤﻘﻖ ﻣ ﺷﻮﺩ
✅کتاب های مرتبط :پیش درآمدی بر مکتب شناسی فقهی - سعید ضیایی فرمکتب فقهی امام خمینی(ره) - سعید ضیایی فرمکتب اجتهادی آیت الله بروجردی - خانم اخوان صرافمکتب اجتهادی آخوند خراسانی - مصطفی محقق دامادمکتب اجتهادی سید طباطبایی یزدی - مصطفی محقق داماد
ادامه مطلب
دچارم به ملال و چیزی‌رو می‌خوام که هیچ وقت نخواهد بود. یک انیس و مونس، یک عاشقِ تا همیشه عاشق، یک دوست... می دونم محقق نخواهد شد. می‌دونم ظرف دنیا گنجایش چنین چیزی رو نداره. می‌دونم همه‌ی این فکرها عبثه. می‌دونم اگر بخوام در این حال بمونم باید فقط درد بکشم. چرا واقعا من فقط همین رو از دنیا می‌خوام؟ کوچیک نیست؟ کم نیست؟ شاید چون دست نیافتنیه می‌خوام و الا چیزی چنان خواستنی‌ هم نیست که باید. چی بخوام جاش؟ مطالعه پیشرفت. این محقق شدنیه و این چ
در این نظریه‌ی نژادی، نقاط ضعفی آشکار است.
اگر از یک محقق چینی بپرسیم، به ما خواهند گفت که چینیان، پر دوام ترین تمدن را در طول تاریخ بنا گذاشته اند. محقق مکزیکی احیانا به ساختمان های سترگ برجای مانده از فرهنگ‌های مایا، آزتک، و اینکا اشاره خواهد کرد. مسلمانان می‌توانند فهرستی بلند بالا از اسامی فرمانروایان و هنرمندان و شاعران و دانشمندان و فیلسوفان خود بیاورند. و در همان حال که اروپای باختری به زحمت، خود را از قرون تاریک بیرون می‌کشید، حی
امروز روز بزرگی بود روزی بود که یکی از بزرگترین ارزوهام محقق شد من همیشه دوست داشتم لباس فارق التحصیلی بپوشم اصلا از اول حس خوبی بهش داشتم مثل لباس عروسی که بچه بودم مامانم هیچ وقت برام نخرید و قبلا چقدر از این موضوع ناراحت بودم ولی الان خوش حالم مطمئنم اون لباس هم مثل این لباس همین اندازه خوشحالم خواهد کرد به بعد از فارق التحصیلی کاری ندارم ولی امروز روز ما بود عکس گرفتیم دست زدیم کیک بریدیم خانواده هامون حضور داشتن روز عالی بود اینقدر فعا
اگر با مبحث راز و رمز اعداد آشنایی داشته باشید، حتما چیزهایی هم درباره فال ساعت شنیده اید به این صورت که طرز قرار گرفتن عقربه ها روی هم یا در ساعت های دیجیتال یکی بودن ساعت دقیقه و چیزهایی از این قبیل, حاوی معانی و پیام هایی پنهان هستند در این مقاله کوشش شده است تا تعبیری از رمز و راز ارئه شود.
00:00محقق شدن امیال و آرزوها و تفکر با قلبی پاک و خالص01:01در انتظار خبرهای خوبی باشید.01:10افسوس!شما آن کار را شروع کرده اید اما محقق نخواهد شد.ادامه مطلب در: 
یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: موثرترین سبزیجات برای مقابله با مشکلات قلبی؛ ترخون است.

به گزارش : حیدر عظمایی، محقق و پژوهشگر طب سنتی اظهار کرد: قلب یکی از اجزای اصلی دستگاه گردش خون در انسان‌هاست و با ضربان‌های خود خون را در رگ‌ها جاری می‌سازد. وظیفه قلب رساندن اکسیژن سالم به همه قسمت‌ها و خارج کردن اکسید کربن به خصوص از مغز خواهد بود.
ادامه مطلب
قیمت جهانی آب از قیمت نفت
پیشی گرفت. قیمت جهانی آب از قیمت طلا پیشی گرفت. قیمت جهانی آب از قیمت
…. پیشی گرفت. تعجب نکنید، این ها تیتر خبرهایی است که دیر یا زود به
چشممان خواهد خورد. اولین تیتر که که مدت هاست محقق شده و اینکه تیتر بعدی
کی محقق می شوند صبر چندانی نمی خواهد. هرساله مقاله ­های زیاد در مورد
اهمیت آب و بحران های ناشی از کمبود آن در روز جهانی آب
نوشته می شود که پرداختن به این موضوع ها تکرار مکررات است. فقط همین
موضوع در مورد اهمیت

یک محقق ایرانی نوعی بتن ابداع کرده که با فیبرهای پلی اتیلن تقویت شده است. این بتن علاوه بر قدرت بیشتر، سبکتر است و همچنین به حفظ محیط زیست کمک می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، بتن ترکیبی از سیمان، ماده ای مانند سنگریزه و آب است. گاهی اوقات برای افزایش قدرت بتن به آن فیبرهای فولادی نیز افزوده می شود. اکنون  یک محقق ایرانی ادعا می کنند نوع جدیدی از سیمان تقویت شده با فیبر را ابداع کرده که علاوه بر حفاظت از محیط زیست سبک وزن تر ن
.
⭕️➕ زندگی خود را مکتوب کنید
        از روی کاغذ زندگی کنید
         هر شب بنویسید
      هر صبح بنویسید
      نوشتن اعجاز می کند
     باور کنید
    خداوند به قلم و هر آنچه می نویسید قسم خورده است
        هدفی را که بنویسید خلق می کنید
        آرزوهای خود را بنویسید تا محقق شود
    وقتی اهدافتان را می نویسید 
       از جایی که باور نمی کنید 
     و به حساب نمی آورید محقق می شود.
    اول نوشتن ✍ هدف و دوم فقط تلاش

آیت الحق والعرفان حجت هاشمی خراسانی حفظه الله :
سیر و سلوک محقق نمی شود مگر با معرفت و محبت و اطاعت اهل بیت ع .
اطاعت درسایه "اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامرمنکم" حاصل می شود .
♦️ یکی از شرایط مهمه سیروسلوک اطاعت محض از اهل بیت ع است که عدم وجود این شرط مستلزم بهره نبردن از مقامات عرفانی است وبه همین دلیل مخالفین ائمه ع به این مقامات عرفانی نمی رسند .
ائمه علیهم السلام حجت شناخت الهی هستند و شناخت آنها مساوی با شناخت الهی است.

مستند محقق بزرگوار سید جلال الدین حسینی محدث ارموی (ره)
سید جلال الدین حسینی ملقب به محدث از دانشمندان معاصر ارومیه و محققان پرکار کشور قبل از انقلاب بود بیش از پنجاه عنوان تحقیق و تألیف حاصل تلاش شبانه روزی این محقق جلیل القدر است وی در سال 1358 در تهران چشم از جهان گشود. این مستند خلاصه ای از زندگی علمی ایشان است که تحت عنوان حدیث محدث تولید شده و از شبکه مستند پخش شده است.
Your Browser Does Not Support From This Tag (Video):Please Update It.
باسمه تعالىبا روز قیامت بیشتر آشنا شویمیوم عظیم > روز بزرگ و با عظمتیوم الوعید > روز محقق شدن وعده هاى الهىیوم القیامه > روزى که مردم براى پروردگار عالمیان قیام مىکنندیوم الحق > روزى که قطعى استو بهترین توشه براى آن روز تقواست
این چه خویِ بدیه که آدمیزاد داره؟
به محض اینکه یه مشکل بزرگش معجزه وار حل میشه فک میکنه اینکه یه امکان نبوده ...یه ضرورت بوده! (کلا درمورد هر چی پیش بیاد همین اول به اون ذهن داغونش میرسه!) و به جا اینکه بره بنده ی اونی بشه که این امکان رو محقق کرده میگه خب شده دیگه.
اَه!
️ شریعت نیوز- امام جمعه مسجد النبی(ص)اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: تحقق شعار سال «جهش تولید»از سوی رهبر معظم انقلاب تنها با همکاری، تعامل و همدلی بین مردم و مسوولان محقق می‌شود.
مولوی عبدالسلام ملازاده روز دوشنبه درگفت‌وگو با خبرنگار شریعت نیوزاظهارداشت: رهبر معظم انقلاب همواره پس از تحویل سال، شعاری را با توجه به شرایط کشور و اهمیت موضوعات کلان مطرح می‌فرمایند که نشانگر توجه ایشان به اقتصاد و رونق تولید در کشور است. 
و
پیکر مطهر حضرت آیت‌الله محقق کابلی (ره)،‌ بعدازظهر امروز پنج‌شنبه (23 جوزا) در میان خیل عظیمی از جمعیت مهاجرین، ارادتمندان و مقلدان ایشان که از نقاط مختلف به شهر مقدس قم آمده بودند، از مسجد امام حسن عسکری (ع) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) تشییع و در جوار مرقد مطهر آن حضرت به خاک سپرده شد.
به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ در این مراسم باشکوه علاوه بر اقشار مختلف مهاجرین و نهادهای فرهنگی و اجتماعی، مسئولین سفارت جمهوری اسلامی افغانستان و هم
بدین وسیله گواهی میشود محقق گرامی سرکار خانم مهدیه افشاری نیا در کنگره بین المللی سالانه یافته های نوین در علوم کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری که با هدف تولید علم و توسعه فناوری و نظریه پردازی در جامعه برگزار گردید، شرکت نموده اند.

وسط هال خونه اى دراز کشیدم که واسه منه. با همه ى کم و کاستى هاش، با همه ى عیب و ایراداش، با همون دوتا پنجره اى که دلبرى کرد، دیگه خونه ى من شده و قرار روزهامو توش سپرى کنم... الان از خستگى چشمام داره میره و اومدم فقط بنویسم که امروز یادم نره که خب البته بعیده.. این بود یکى دیگه از آرزوهام که محقق شد.
آدمایى که این مدت کنارم بودن رو محاله فراموش کنم..
خدایا شکرت

کاشکی آدم بهتری بودم.
برای همسر آینده م جفت صبورتری
برای مادرم دختر سرحال تر و مهربان تری
برای درسم محقق بهتر و باهوش تری
برای خانواده ام خواهر دلسوزتری‌

پر از نقص های خیلی درشتم که حس می کنم دیگه برای درست کردنشون دیره.
تا حالا توی عمرم اینقدر حس ناتوانی نکرده بودم که این چند روز کردم. که ظاهرا ادامه دار هم هست.
و اینترنت وصل شد 
و ایسنتاگرام 
و دوباره حس عجیب افسردگی خاصی برگشت 
حس میکنم این حس در اثر شکست و هیچی بودنه 
اینطوریه که ادمهایی که یه زمانی از من پایین تر بودن الان از من جلوترن 
و اینکه زویاپردازیام و خیال هام هیچکدوم واقعی نیستن بیشتر اعصابمو خورد میکنه
و تلاش نمرنم برای محقق کردنشون بیشتر میکنه این حسو
دارایی و اموال انسان نمی‌تواند ملاک خوبی برای سنجش میزان زهد و بی رغبیتی کسی به دنیا باشد چرا که زهد یعنی تزکیه دل انسان از اغیار و ماسوی‌اللّه که این حرکت و این اتفاق در قلب انسان رخ می‌دهد و از دید دیگران پنهان است.نقل می‌کنند که مرحوم ملا احمد نراقی کاشانی، نویسنده کتاب اخلاقی«معراج السعادهًْ»، ساکن در کاشان بود. درویشی که کتاب معراج السعادة و بخش زهد و پارسایی آن کتاب را خوانده بود، نزد ملا احمد نراقی آمد و دید ملا احمد زندگی و دستگاه
نقاط ضعف روش اسنادی :ازجمله نقاط ضعفی که می توان برای روش اسنادی برشمرد موارد ذیل است :1) ما در بررسی اسناد با حوادث و پیا‌مدهایی مواجه هستیم که مربوط به گذشته دور یا نزدیک‌اند. از این رو، درک و فهم مستقیم آن‌ها ممکن نیست، و همواره با واسطه مطالعه و ارزیابی می‌شوند.2) محقق باید […]
ادامه مطلب
جزوات پیش رو مربوط به امتحان فقه که یک بخش از امتحان پودمان فقه و اصول است را شامل می شود. جزوه اول کل محدوده کتاب قواعد فقه محقق داماد بر اساس محدوده امتحان اعلام شده از سوی مرکز آموزش است. جزوه دوم و سوم خلاصه ای از این کتاب است.
ادامه مطلب
نوشیدنی انرژی زا فوراور فاب
انرژی سریع و بالای این نوشیدنی از عنصری به نام گوآرانا که یک گیاه محبوب در برزیل است، می آید. و انرژی دراز مدت آن از تکنولوژی ADX7 که ترکیبی از گیاهان آداپتوژن و دیگر مکمل های توسعه یافته می باشد که توسط یک دانشمند و محقق روس بوجود آمده است. این تکنولوژی به ورزشکاران دو و میدانی روسیه کمک کرده است که در رقابتهای المپیک بیش از 130 مدال کسب کنند.

FAB Forever Active Boos Energy Drink
نوشیدنی انرژی زای FAB :
یکی از بهترین راههای موجود جهت ب
بسم الله الرحمن الرحیم
◾️ انا لله وانا الیه راجعون ◼️
◾️روح بلند و ملکوتی مرجع عالیقدر جهان حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی (ره) به ملکوت اعلا پیوست
 ◾️این مصیبت و ضایعه عظیم را به پیشگاه امام عصر ارواحنا لتراب مقدمه الفداء و شیعیان جهان، عموم ملت شریف افغانستان، علماء اعلام، مراجع عظام تقلید، حوزات علمیه، دانشجویان و تمام مهاجرین افغانستانی در سراسر جهان تسلیت و تعزیت عرض میکنیم.
نوشیدنی انرژی زا
انرژی سریع و بالای نوشیدنی انرژی زا فوراور فاب از عنصری به نام گوآرانا که یک گیاه محبوب در برزیل است، بدست می آید. و انرژی دراز مدت این نوشیدنی انرژی زا از تکنولوژی ADX7 که ترکیبی از گیاهان آداپتوژن و دیگر مکمل های توسعه یافته می باشد که توسط یک دانشمند و محقق روس بوجود آمده است. این تکنولوژی به ورزشکاران دو و میدانی روسیه کمک کرده است که در رقابتهای المپیک بیش از 130 مدال کسب کنند.

FAB Forever Active Boos
یکی از بهترین راههای موجود جهت ب
به گزارش عصرحباد؛ سید محمد مومنی، امام جمعه ی محترم حبیب آباد، شب گذشته در مراسم تکریم و معارفه ی فرماندهی حوزه مقاومت بسیج امام علی (علیه السلام) حبیب آباد اظهار کرد: سرلوحه ی کار ما در همه جا، باید محقق کردن بیانیه گام دوم انقلاب باشد و شما عزیزان بسیجی باید خط مقدم این کار باشید.وی با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب گفت: بیانیه گام دوم انقلاب بسیار پر محتوا است و بار ها آنرا مطالعه کنید و در راستای تحقق این بیانیه برنامه ارائه کنید.ام
در #بیانیه_گام_دوم 
بر #امید و 
#معنویت و
#جهاد_علمی
تاکید شده است.
چگونه می توانیم این منویات را محقق کنیم؟
درباره امید، که مقابل آن، ناامیدی است، هجمه رسانه ای بیگانه بر بزرگ کردن عیوب و نقایص و تیتر کردن فسادها و القاء این مطلب است که همه جای ایران پر از فساد است و همه مسئولین فاسدند.
درباره معنویت، که مقابل آن مادی گرایی است، رواج ابتذال و سرگرمی ها با انواع ابزارهای رسانه ای و سینما و سبک زندگی غلط غربی است.
درباره جهاد علمی که مقابلش یا جه
مرحوم محقق اردبیلى هربار که از نجف به کربلا مشرّف می شد در مدت اقامت، نمازش را جمع می‌خواند. (یعنى هم نماز را تمام می‌خواند و هم شکسته)
او در این باره به یک قاعدۀ فقهی استدلال می کرد و می گفت: طلب علم واجب است ولى زیارت مرقد امام حسین علیه‌السلام سنت مستحب است. پس اگر سنت مستحب، مزاحم حکم واجب شود، انجام چنین مستحبى روا نیست و نباید به آن مبادرت ورزید. بنابراین، وقتی‌ در شرع مقدس از فعلی نهى شده باشد، سفر براى آن، معصیت است و نماز در سفر معصی
گزارشگری مالی از بعد صحت ، قابلیت اتکاء و کیفیت رسید . که در این صورت توسعه ICT 104 این معیارهای کیفی اطلاعات را محقق خواهد نمود . یکی دیگر از چالش های مربوط به اجزای زبان جدید این است که طراحان نرم افزارهای حسابداری باید با انجام فعالیت های مدرن ، نرم افزارهای موجود…
ادامه مطلب
همسران! از هم انتقاد نکنید (۳)

پس از نقد برادرانه جناب استاد پاکنهاد از مطلب «همسران! از هم انتقاد نکنید»، خانم طیبه نوحی، استاد دانشگاه، پاسخی داده‌اند که می‌خوانیم:
نقدپذیری یکی از عوامل مهم برای رشد و تکامل فرد محسوب می‌شود. در این امر، شکی نیست؛ چراکه همواره انتقاد باعث شناخت بیشتر شخص از خود و دیگری می‌شود. اما شاید براساس این سخن که «هر راست نشاید گفت» در برخی موارد، هدف انتقاد، که هدایت و خیرخواهی و صلاح است، محقق نمی‌شود. در خیلی
اگر مردی به همسرش نسبت #زنا دهد نه تنها برای همیشه به هم #حرام میشوند، بلکه از یکدیگر #ارث هم نمی برند.نسبت دادن #جرم مذکور که به آن لعان میگویند با قسم های ویژه ای در نزد قاضی محقق میشود و پس از انجام این مراسم است که زن به مرد حرام ابدی و مانع ارث بردن از یکدیگر میشود.
بازار بورس تهران شرایط نوسانی خود را ادامه میدهد. رویه کنونی بازار، نشان میدهد که قیمت سهام، در یک محدوده خاص گرفتار شده است و برای عبور از این محدوده، نیازمند انگیزه جدید است. شاید این بهانه جدید، از حرکت صعودی قیمت کومودیتی ها در بازارهای جهانی محقق شود. در روزهای اخیر، شاهد رشد قیمت نفت و فلزات اساسی در بازارهای جهانی هستیم و از آنجاییکه بورس تهران نیز وابستگی زیادی به قیمت های جهانی دارد، این موضوع میتواند یکی از محرک های اصلی برای ادام
: اینکه آقای سیدحسن نصرالله می گوید من انشاءالله در مسجدالاقصی نماز می خوانم، برای ما یک امید کاملاً عملی و قابل تحقق است. اگر همه ما به وظایف خود عمل کنیم، وعده الهی قطعاً محقق خواهد شد.+ صالح العاروری نایب رئیس دفتر سیاسی حماس: هرگونه اقدام خصمانه در مورد ایران در واقع اقدام خصمانه بر ضد فلسطین و جریان مقاومت است و ما خود را در خط مقدم حمایت از ایران میدانیم.
‏یمن میکشد!
آن جام بلایی را که به مقرب‌ترین میدهند...
و این سرنوشت ملتی‌ست که ایستاده است...
و همچنان می ایستد!
تا آن‌دم که ‎آرمان‌ش محقق شود...
ما سدِ راه آرمانشان نباشیم!
وقت تلف نکنیم
که تلف کردن وقت...
تلف شدن یک نفر را به دنبال دارد...
یمن...
۱-۷-۲تعاریف عملیاتی

قوت­ها : عواملی که با بهره گرفتن از سوالات ۱, ۲, ۳, ۴, ۵, ۸, ۱۰, ۱۱, ۱۳, ۱۶ که در پرسش نامه محقق ساخته توسط مربیان و کارشناسان ذی ربط مورد ارزش گذاری قرار گرفت .

ضعف­ها: عواملی که با بهره گرفتن از سوالات  ۶, ۷, ۹, ۱۲, ۱۴, ۱۵ که در پرسش نامه محقق ساخته مورد ارزش گذاری قرار گرفت .

فرصت­ها : عواملی که با بهره گرفتن از سوالات  ۱, ۲, ۳, ۵, ۶, ۷, ۸, ۱۲, ۱۴, ۱۶ که در پرسش نامه محقق ساخته مورد ارزش گذاری قرار گرفت .

تهدیدات : عواملی که با بهره گ

[۱۳] -قبله ای خویی، قواعد فقه ۲ بخش جزا، چاپ دوم، انتشارات سمت، تهران، ۱۳۹۰، ص۱۰۱.

[۱۴] -طباطبایی، علی بن محمد، ریاض المسائل فی بیان الاحکام بالدلائل، جلد دوم، مؤسسه­ی آل البیت، قم، ۱۴۰۴ هـ.ق، ص۴۵۹.

[۱۵] -حلّی، جعفر بن حسن(محقق اول)، شرایع الاسلام فی الحلال و الحرام، یک جلدی، چاپ بیروت، چاپ سنگی، ص۳۴۴.

[۱۶] -جبعی عاملی، زین الدین بن علی(شهید ثانی) مسالک الافهام، جلد دوم، چاپ افست، ص۴۲۳.

-[۱۷] محقق داماد، مصطفی، قواعد فقه، بخش جزای
بسم الله الرحمن الرحیم
◾️ انا لله وانا الیه راجعون ◼️
◾️روح بلند و ملکوتی مرجع عالیقدر جهان حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی (ره) به ملکوت اعلا پیوست
 ◾️این مصیبت و ضایعه عظیم را به پیشگاه امام عصر ارواحنا لتراب مقدمه الفداء و شیعیان جهان، عموم ملت شریف افغانستان، علماء اعلام، مراجع عظام تقلید، حوزات علمیه، دانشجویان و تمام مهاجرین افغانستانی در سراسر جهان تسلیت و تعزیت عرض میکنیم.
صبح که بیدار شدم یه توییت از م. آزرم خوندم و خوابم برد. تو خواب دیدم عاشقمه و من رو  می‌خواد و ازمن امتنا و از او اصرار.. چنین خواب  لذتبخشی جانم رو تازه کرد. 
عشقی که من می‌جویپش تنها در خواب است که محقق می‌شود.
ح من رو دوست داره، بخاطر قیافه‌ام؟ تنم، نمی دونم بخاطر چی و من لذت میبرم. لذت خواسته شدن، دوست داشته شدن، ... چیزی که من از عالم می‌خوام...
باید برگردن به زندگی
راستی یادم رفت بنویسم که عین ۱۰ خرداد۹۸ اومد ایران. کاش بمونه همیشه...
بهره رسمی که قرآن و روایات به ما آموختند دو چیز است: به ما گفتند اگر در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها کار علمی انجام می‌دهید، علم به تنهایی سودمند نیست باید با وارستگی همراه باشد، علمِ بی‌وارستگی اگر زیانبار نباشد سودمند نیست. اینکه در بخش‌های فراوانی از قرآن کریم فرمود: یُعَلِّمُهُمُ الْکِتَابَ وَ الْحِکْمَةَ وَ یُزَکِّیهِم; یعنی عالم حوزوی یا استاد دانشگاهی باید عالم باشد؛ محقّق باشد علماً، متحقّق باشد عملاً تا بیراهه نرود و راه کسی را هم نب
زمان از نظر برخی فلاسفه قابل تعریف نیست ،برخی زمان را بدون ابتدا و انتها می دانند و زمان را ازلی و ابدی یاد کرده اند .من قصدم تعریف و توضیح زمان نیست .می خواهم قیاسی راکه بین زمانهایی که در فیزیک و متافیزیک وجود دارد نشان دهم (البته اگر بتوانم)...
به نظر من آنچه ما در این جهان بعنوان گذران زمان و وقت مشاهده می کنیم در دل خود یک زمان دیگری دارد که هنوز محقق نشده است و در حال محقق شدن است .
انسان به خاطر اینکه در این جهان که دارای ماده است و بعد مادی د
باسلام
جلسه ۸۸
لینک دانلود فایل صوتی جلسه ۸۸، سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ (27.2 MB صوت با کیفیت wma -صندوق بیان)
5 ربیع الاول 1440
لینک کمکی جلسه ۸۸ (38.62 MB صوت با کیفیت mp3 -سرور ابری پرشین گیگ)
موضوع جلسه:
-  قرآن و امام زمان(عج) در عصر ظهور (جلسه دوم - که جلسه اول آن جلسه 84 بوده است)
  توحید کثیر و یکی شدن کثرت ها در نظام معرفت قرآنی که درظهور با طهارت اجتماعی این توحد محقق میشود
مراتب تنزل حقایق توحیدی قرآن برای تمام انبیاء و قطب بودن قرآن بر تمام کتب، و ظهور ت
بازار دیروز با رشد 9000 واحدی در شاخص کل، رکورد شکنی کرد. این بیشترین رشد در شاخص کل در طول تاریخ محسوب میشود. البته با توجه به افت بازار در هفته گذشته، این رشد 9000 واحدی به نفع سهامداران نبود. چراکه اکنون شاخص کل تقریبا به قله قبلی بازگشته ولی قیمت سهام، هنوز 2 روز دیگر باید مثبت بخورد تا به محدوده سقف قبلی خود برسند. اما چیزی که مهم است، کاهش جو منفی و افزایش مجدد حجم معاملات بود که دیروز محقق شد. برخی دوستان فکر میکنند که رونق بورس، فقط با افزای
هیچ وقت نتونستم قبول کنم وقتی اپوزیسیون درست حسابی وجود نداره چه جوری میشه شروع به اعتراض و تلاش برای تغیر نظام کرد نتیجه واضحه از یک رندمه کامل بیرون میاد تا اینجاش اکیه یعنی قبول دارم هر گوهیی بیاد روی کار از الان نتیجهی جالب تری حاصل میشه ولیی مسئله اینه که این رندم زارت که نمیاد روی کار یک حضینهی وحشت ناکی(به نظر من) داره کلی کشت وکشتار هر دو طرف میزنن همدیگه رو تیکه پاره میکنن قطعا تو این شک ندارم این تحسن سکوت و اعتراضات معدنی هم میتونن
هرگاه بین دادگاههای عمومی، نظامی و انقلاب در مورد صلاحیت اختلاف محقق شود همچنین در مواردی که دادگاهها اعم از عمومی، نظامی و انقلاب به صلاحیت، مراجع غیرقضایی از خود نفی صلاحیت کنند و یا خود را صالح بدانند پرونده برای حل اختلاف به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد. رای دیوان عالی کشور در خصوص تشخیص صلاحیت لازم الاتباع می باشد.
Quran /hw قرآن 

کلید :

2mazfHRvxne0tkD-rBriQeHAfl5jc14VFOZkUFrmAqs

use Alt+Enter some times for best  performance
برای بالا بردن کارایی کلید ترکیبی  Alt+Enter را چند بار به کار برید .

ما به کسی هیچگونه تعهدی ندادیم و با شرط و شروط وارد مذاکره شدیم و چون شرایط محقق نشد خود را به فنا ندادیم .
شد شد نشد که نشد .
اما کسانی هستند که قول هایی می دهند و در نهایت کلی ضرر می زنند و دست آخر هم طلبکارانه باز هم گردن نمی گیرند و باز هم آسیب می رسانند و با نفوذی که دارند قانون هم از آنها حمایت می کند .
روزهای زیادی توی امسال داشتم که اتفاقات خوبی توشون افتاده؛ اتفاقاتی که براشون ماه‌ها نقشه کشیده‌م و برنامه‌ریزی کردم، ولی موقع محقق شدن‌شون آدم یک لحظه خوشحاله و بعد می‌ره سراغ نقشه‌ی بعدی. 
وقتی داشتم به بهترین روزهای امسال فکرمی‌کردم، اولین چیزی که بدون زحمت یادم اومد، روز نامزدی برادرم بود. هیچ دلیل دراماتیکی پشت قضیه نیست. فقط این‌که اون روز من و ف. از فرط خندیدن به برادرم کم مونده بود کف زمین دراز بشیم. 

اگر مردی به همسرش نسبت زنا دهد نه تنها برای همیشه به هم حرام میشوند، بلکه از یکدیگر ارث هم نمی برند.
نسبت دادن جرم مذکور که به آن لعان میگویند با قسم های ویژه ای در نزد قاضی محقق میشود و پس از انجام این مراسم است که زن به مرد حرام ابدی و مانع ارث بردن از یکدیگر میشود. 
جمله ای که این دو روز فکرم رو مشغول کرده اینه
"هرکس داستان زندگی خودش رو داره"

پ.ن:
برای دانشگاه محقق اردبیلی ثبت نام نمیکنم. نمیگم دوست نداشتم برم چرا اتفاقا بشدت احساس میکردم نیاز دارم برم جایی دور و متفاوت ولی...
ولی محبت به خانواده و تصور اون حجم از سختی که باید تحمل کنم اونم توی این سن و سال و شرایط باعث شد این موقعیت رو رد کنم
هنوز نمیدونم دلیل اصلیم همینه یا ترسهایی که پشت این فکرهاست
به هرحال من حس میکنم نیاز دارم رشد کنم و از این حالت نا
یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افرادی که به کبد چرب مبتلا هستند و یا دیابت دارند می‌توانند از سرکه برای مهار و کنترل بیماریشان استفاده کنند.
محمد باقر مینایی، محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره خواص سرکه انگور گفت: سرکه انگور از دیدگاه منابع طب سنتی دارای مزاجی سرد و خشک و عده‌ای هم مزاج سرکه را سرد و‌تر می‌دانند، ولی در کل دارای مزاج سرد است.او افزود: افراد نباید به هیچ عنوان سرکه را خالی بخورند، زیرا سرکه دارای ترکیبی از اسید استیک است؛ که این
⚡️ در گویش‌های مختلف زبان گیلکی برای بیان اتفاقاتی که در گذشته می‌توانست بیفتد اما بنا به هر دلیلی انجام نگرفته، چند حالت صرف وجود دارد.
یک حالت صرفی که در مناطق شرقی استان گیلان و غربی استان مازندران رایج است، حالت «شرط غیر محقق» است. یعنی انجام نگرفتن فعل اصلی، به دلیل «شرطی» که انجام نگرفته!
الگوی ساخت شرط غیر محقق:
(جمله‌ی شرطی در حالت دوم شخص) + (جمله‌ی اصلی همراه با صرف فعل نئابؤن)
چند مثال:
مۊ أخر "دؤنسی" تۊ گیلان دری، تی ور «هما نئاب
راستش اگرچه پریود آمد و حالم به وضع معمولش بازگشت اما دلم گرفته و شاید دلتنگی و دلگرفتگی از ویژگی‌های معمول روانم باشد. باز دلم یکی را می‌خواهد، یکی دوستم بدارد و دوستش بدارم. و لعنت به این خواسته‌ی محقق نشدنی. باید تلاش کنم خواستنی‌هایم را انتخاب کنم نه بدست تقدیری‌ِ این دل بی‌صاحاب معلق باشم. 
ولی خب فی‌الحال کاش یکی بود. یکی که هیچ وقت نبود و نخواهد بود. من از زندگیم راضیم اما خیالم افسار گسیخته‌ است و این باگ زندگی‌ست به قول آن رفیق و
آدمی چه بی‌واسطه درد می‌کشد. آدمی در حضورِ تمام کسانش چه بی‌واسطه تنهاست. آدمی چه غریبانه فهم‌ناشده می‌میرد؛ آدمی چه ساده خطی روایت می‌شود، چه ساده نقطه‌ای در انتهای هیکلش می‌گذارند، چه ساده تمام می‌شود.
خطاب من به شماست؛ که دیگر نمی‌خواهم ببینمتان. و حتی بیشتر کلمه‌ای ندارم که برایتان بگویم. به تمام شما که زیستن در میانتان تصنع نامربوطی بود که یک عمر، ساده‌لوحانه مشغول خلقش بودم. به تمام شما، بدون استثنا، به تمام شما که من را می‌ش
باسمه تعالیخاندان پیامبر اسلامعبداللهغزل۲کرد جد مصطفی ، عهد و قراری با خداگر دهی ما را پسر، از ده کنم یک را فدامی کنم قربانی یزدان، تنی از ده نفرگر شوم من صاحب اولاد ، ای ما را شفانذر جد مصطفی گردد محقق سوی حقصاحب فرزند می گردد،به اذن حق ورامی زند قرعه کدامین دلبرش گردد هلاکمی شود قرعه به نام باب و جان مصطفیباب احمد می شود نامش برون نه مرتبهبار آخر قرعه بر اشتر فتد در ماجراچون که عبدالله باشد، صاحب عز و مقاممی شود صد اشتری قربانی و جانش رهاس
مدیر عامل و سهامدار باش؛ تامین ضمانتنامه های بانکی هم پنجاه پنجاه.
گفتم حقوق پیشنهادیت کم هست ولی من ادم بسازی ام؛ اهل قناعتم و لبخند زدیم.
گفت حقوق سال اولت اینه؛ بعد شراکت سود هست در هر قرارداد.
خوشحال شدم. نه بخاطر مبلغ و پیشنهادش...برای اعتمادی که آدمها به من میکنن که اعتبار و سرمایه شون رو به من بسپرن. 
اینها کماکان میتونه من رو خوشحال نگه داره.
جمعه داشتم فکر میکردم برای محقق کردن رویای شغلیم نیاز دارم خستگیها و سختیهای بیشتری تحمل کنم. ر
دو سه سال پیش وقتی بارون زمستونیو می دیدم برام مهم نبود چقدر هوا سردِ
 پرده و میکشیدم
و پنجره اتاقو باز میکردم
چراغ اتاقو خاموش کردم
 زیر پنجره رو تختم دراز میکشیدم
 به آسمون خیره میشدم و به صدای بارون وقتی به سقف خونه میخورد گوش میدادم  
برای خودم خیال پردازی می کردم
تو رویا غرق میشدم
رویاهای شیرین دخترونه
اما امروز که بارون زمستونی میاد دیگه اونقدر دیووونه نیستم که بخوام پنجره اتاقو باز کنم
الان خبری از اون دختر کله خراب نیست
محتاط تر شدم
دو سه سال پیش وقتی بارون زمستونیو می دیدم برام مهم نبود چقدر هوا سردِ
 پرده و میکشیدم
و پنجره اتاقو باز میکردم
چراغ اتاقو خاموش کردم
 زیر پنجره رو تختم دراز میکشیدم
 به آسمون خیره میشدم و به صدای بارون وقتی به سقف خونه میخورد گوش میدادم  
برای خودم خیال پردازی می کردم
تو رویا غرق میشدم
رویاهای شیرین دخترونه
اما امروز که بارون زمستونی میاد دیگه اونقدر دیووونه نیستم که بخوام پنجره اتاقو باز کنم
الان خبری از اون دختر کله خراب نیست
محتاط تر شدم
نویسنده و محقق : اشکان ارشادی 
وبکم در حقیقت دوربینی است که بر روی لب تاپ از قبل وصل است و یا برای سرور کامپیوتری باید جداگانه خرید و توسط زَغَن کشویی ای که دارد آن را در بالای مانیتور وصل کرد. مانیتورهای جدید باریک و متناسب وبکم های مستطیلی باریک هسنتند. به هرحال ، وبکم حاوی لنزی است که هم عکس برداری می‌کند و هم فیلم برداری می‌کند.
ادامه مطلب
نویسنده و محقق غربی  “استیون رانسیمان” در کتاب تاریخ جنگ های صلیبی درباره سلطان صلاح الدین ایوبی،فرمانده فقید مسلمان کُرد تبار چنین اظهار نظر کرده است:
«… سلطان از نظر ظاهر مردی بود لاغر اندام، چهره‏ ای محزون و آرام داشت که هر آن، با لبخندی نور و صفا می‏ گرفت. رفتارش همواره به هنجار بود. سادگی را می‏ پسندید و از خودنمایی و درشتی متنفر بود. دل‏بسته صحرا بود، با این‏همه از مطالعه و خواندن غافل نمی ‏نشست… ».
عضو شورای شهر آب پخش از راه اندازی دفتر خدمات الکترونیک قضایی آب پخش در هفته آتی خبر داد.
به گزارش سفیر جنوب؛مصطفی رضایی با اعلام این خبر اظهار داشت:یکی از نیازهای مردم شریف شهر و بخش آب پخش دسترسی به دفتر خدمات الکترونیک قضایی بود که خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته،این مهم در هفته آتی محقق می شود.

ادامه مطلب
به جز خوب درس خواندن و خوب وقت گذاشتن برای درس، وظایف دیگری هم به دوش من هست.
نمیشه که بی تفاوت بود.
مثلا الان ما اگه زبون عربی و انگلیسی رو یاد بگیریم و کارهای گرافیکی هم بلد باشیم، میشیم یه سرباز قدرتمند برای مقابله با حرکات دشمن و ضربه زدن به اون ها.
بارها به این مسئله پی بردم ولی کاری نمی کنیم. مگر شهادت فقط تو جنگ مستقیم محقق میشه؟
تو اگه یه سرباز سایبری قوی بشی نمیتونی موثر باشی؟
بله فقط صحبت کردن و آرزوی های زیبا کردن، خیلی سادست. ولی مای
رویای اول برای تحول زندگی رتبه زیر ده هزار
✌️✌️✌️✌️✌️✌️
قطعا رسیدن به این رویا زندگیم‌رو دگرگون میکنه پس فعلا تمرکزم‌رو میزارم روی این رویا تا حتما محقق بشه.امکاناتم خیلی کمه اما بهش میرسم...وقتی شروع ب رویا پردازی و حرکت ب سمت رویاهات میکنی اولین رویات مهمترین رویاته چون وقتی ب اولین برسی کم کم راه میوفتی و میشی ماشین جذب رویاها...تقریبا ۲۰ روز زمان دارم پس خدا رو شکر زمان دارم...تلاشمو میکنم و گزارش هام رو اخر شب ها میزارم.تا به اولی
کتاب سرچشمه حیات: پرسش و پاسخ های معرفتی پیرامون حضرت حجت (عج)

کتاب سرچشمه حیاتنویسنده: مجید جعفرپور
بریده کتاب:
یکی از مهمترین وظایف محب امام زمان عجل الله، ثابت قدم بودن بر اطاعت از مولای خویش است؛ و این مهم محقق نمی شود مگر با این عقیده زندگی کند که بداند هر عملی انجام دهد در محضر خدای سبحان و رسول خدا(صلی الله علیه و آله) و امام زمان عجل الله است.

ادامه مطلب
مبانی نظری و پیشینه پرخاشگری و درگیری های دسته جمعی مبانی نظری و پیشینه پرخاشگری و درگیری های دسته جمعی

دسته بندی
علوم اجتماعی

فرمت فایل
docx

حجم فایل
136 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
36

بصورت فایل ورد
همراه با منابع
مقدمه:
تحقیق در بستری از آگاهی و معلومات گذشته برای کشف مجهولات انجام می شود. ادبیات و مبانی نظری تحقیق، محقق را در جریان یافته­ های دیگران و نظریات مرتبط با مسأله تحقیق قرار می­ دهد. به این وسیله محقق نسبت به موضوع اشراف بیشتری پ
اروین یالوم روانشناس وجود گرا می گوید:برای ارتباط سالم با دیگری ، باید اول با خود ارتباط برقرار کنیم. اگر ما نتوانیم با تنهایی خود روبرو شویم ، به سادگی از دیگران به عنوان سپری در برابر انزوا و تنهایی خویش خواهیم ساخت.
----
هستی آدمی فقط به او اعطا نشده ، بلکه از او مطالبه نیز شده است. او در برابرش مسئول است ؛ به عبارت دیگر ، اگر مورد سوال قرار گیرد ناگزیر است پاسخ دهد از خود چه ساخته است. آنکه از او می پرسد ، قاضی اش یعنی خویشتن خویش اوست. این وضع
رئیس شورای اسلامی روستای بنه عباس از گازرسانی به این روستا خبر داد.

به گزارش سفیر جنوب؛نعمت الله صداقت با اعلام این خبر اظهار داشت:گازرسانی به روستای بنه عباس از خواسته های بحق اهالی این روستا بود که توانتستیم با پیگیری های فراوان آن را محقق کنیم

ادامه مطلب
سلام
من برای یه موضوعی استخاره گرفتم و جوابش خوب اومد، شرایط هم خوب پیش میرفت تا اینکه یه سری تصمیماتی گرفته شد که نتیجش خلاف جواب استخاره میشد. البته هنوز هم احتمال محقق شدن جواب استخاره هست. یا اینکه جواب استخاره تابع تصمیماتی که میگیریم هست و امکان داره با کارهامون باعث بشیم اتفاق نیافته؟
آخه خدا از همه چی آگاهی داره، از گذشته و حال و آینده ما اطلاع داره.
مرتبط با استخاره:
نتایج بی توجهی به استخاره برای ازدواج
همه چیز خوب پیش میرفت تا این
۱. سه چهار سال پیش لافکادیو یه پستی نوشته بود درمورد یه آرمان‌شهر که همه شهرونداش بلاگر باشن... در جریان باشید فعلا دو تا از اون دایناسور جون سختا با هم همسایه شدن، تا ببینیم کی مدینه فاضله‌مون محقق میشه! :))) *
۲. اون شتره بود، تو سریال حضرت یوسف از دست صاحبش فرار کرده بود که حضرت یوسف بتونه حال خانواده‌شو از شتربانه بپرسه.... احساس میکنم شتر زندگی ما هم شاید به همین دلیل فرار کرده و همه این راه ما رو دنبال خودش دوونده دنبال یه ماموریت! شاید برای
در این مقاله به مطالبی از جمله لیزر سفید کننده پوست به چه صورت است؟ روشن سازی پوست ، لیزر روشن کننده پوست ، تاثیر لیزر در روشن شدن پوست و موارد دیگر می پردازیم. داشتن پوستی سالم ، بی عیب و نقص و رویایی از زمان های قدیم آرزوی زنان و حتی مردان در سراسر جهان است و امرزه این رویا با کمک و  توانایی لیزر محقق شده است.
ادامه مطلب
اغاز اجرای واکسیناسیون فلج اطفال مرحله نخست اجرای واکسیناسیون فلج اطفال کودکان زیر پنج سال درجنوب استان از امروز آغاز شد.به گزارش کهنوجیها ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جیرفت گفت: این طرح در راستای تداوم طرح ریشه کنی فلج اطفال است که در دو مرحلهاجرا می شود .
خیرخواه گفت : ۷۵۰ تیم با حضور ۹۸ ناظر منطقه‌ای ۸۲هزارو ۶۰۰ کودک زیر پنج سال را در جنوب کرمان واکسینه می‌کنند تا دستیابی به پوشش صد درصد ایمن سازی کودکان زیر ۵ سال ایرانی و
در خصوص اینکه رشاء و ارتشاء با یکدیگر ملازمه دارند یا خیر دو نظریه ابراز می گردد:
گروه اول: طرفدار ملازمه آن دو جرم می­باشند و اعتقاد دارند که تا یکی واقع نشود دیگری تحقق نمی­یابد یا بعبارت دیگر باید هر دو محقق شود تا هم رشاء وجود داشته باشد و هم ارتشاء و در اثبات نظریه خود چنین استدلال می­کنند.
راشی بهنگام دادن رشوه باید قصد داشته باشد یعنی در عمل جرم­آمیز رشاء قصد مجرمانه وجود داشته تا بتوان گیرنده را نیز مرتشی و بالاخره مجرم دانست، نتیجه
در ایام نوروز فراموش نکنیم که عید راستین برای یک انسان زمانی محقق می شود که در آن روز از مسیر انسانیت و حقیقت خارج و منحرف نشود؛ پس اگر در ایام نوروز دچار معصیتی شدیم، باید بدانیم که آن روز روز حزن است نه روز عید و شادی؛ چرا که با آن گناه، در آن روز از مسیر انسانیت و راه درست و همچنین از حقیقت خارج شده ایم؛
ادامه مطلب
نویسنده و محقق : اشکان ارشادی ، از کرمانشاه 
گویند که در اردبیل سنگی بوده که از عجایب بوده و این سنگ را به زمان خشکسالی با هزاران مشقت می آوردند تا از خورشید نور بگیرد و گداخته شود و سپس از گرمای حاصله ، برف و یخ را آب کند و رودها خروشان شوند. این سنگ تا آنجا شهرت یافته بود که غازان خان مغول دستور داد نام خودش را بر روی سنگ نقر کنند.  البته با زحمت فراوان این نقر صورت گرفت.
برخی حدس می زنند که شاید ، سنگ درون بقعه شیخ صفی الدین همان سنگ باشد.
بر اساس ادعای یک محقق امنیتی که با فوربس همکاری دارد، اطلاعات کاربران با استفاده از مرورگر مورد استفاده در گوشی های شیائومی جمع آوری می شود. گفته شده که این اطلاعات در زمان استفاده از حالت ناشناس یا موتورهای جستجویی مانند DuckDuckGo نیز جمع آوری می شوند.
محقق امنیتی، «گابریل سیرلیگ» که از ردمی نوت 8 به عنوان گوشی روزانه خود استفاده می کند و به تازگی متوجه شده که این دستگاه تقریبا تمام کارهایی که توسط آن انجام می شود را ثبت می کند و سپس اطلاعات را
نشریه «le10psort» فرانسه خبر داد که کیلیان امباپه، برای برنده شدن توپ طلا برنامه ریزی کرده تا به رئال مادرید برود.

آرزوی مهاجم فرانسوی برنده شدن توپ طلا است و این آرزو با انتقالش به مادرید محقق خواهد شد. قرارداد مهاجم ملی پوش فرانسوی با باشگاه پاریسی تا سال 2022 است.

لئوناردو، مدیر ورزشی پاری سن ژرمن در حال رایزنی است تا ام باپه را برای تمدید قرارداد راضی کند اما خانواده این ستاره جوان در تلاش هستند تا این بازیکن به رئال برود و به آرزویش بر

اگه به جای نوشتن دلیل آرزو  وقت و انرژی خود رو روی چگونگی و نحوه رسیدن بهش صرف کنیم .فکرفورا خودش رو مطرح میکنه و شروع به عرض اندام میکنه و باهزار دلیل در مقابل این آرزوها سنگ اندازی می کنهانجام هیچ کاری برای کاینات غیر ممکن نیست. کاری نکنین که بعد از مدتی وقتی به سراغ جعبه اومدین و متوجه شدین که تمام سفارشات و آرزوهای ارسالی به جعبه تمام و کمال محقق شدن ، حسرت بخورین که چرا سفارشات بیشتری رو به این جعبه نفرستادین!!
گویند که حضرت مولانا در روم هنگامی که اشعار فارسی می گفت. فردی وی را اذیت می کرد و چون حضرت مولانا پوستی سبزه و تیره داشت و فارسی شعر می گفت وی به مولوی میگفت : که شما هندی هستی و اصلا از زبان و پوستت معلوم است. خبر به گوش سلجوقیان روم و دیگر حکام رسید و ایشان در اتحاد گفتار گفتند : که کسی حق ندارد ، مولانا را بیازارد.
ادامه مطلب
اویغورها در ۷۴۴ میلادی خودی نشان دادند و حاکم بلاقطع خاقانی شدند ، ولی برخی منابع آنان را اوغوزها و برخی تنها در کنار رود سلنگا ذکر کرده‌اند که بعدها در چین و ختن و کاشغر و ختن و.... پراکنده شدند. و یا آنان را مفلسانی خوانده اند که همراه اغوزلر به فروش زین و سپر می پرداخته‌اند.
ادامه مطلب
برای بکارگیری یک شخص جهت تصدی یک شغل یا منصب از کجا شروع کنیم؟
به نظر می آید هرکجا نیاز بود شخصی استخدام شود یا مسولیتی به وی سپرده شود ، لازم است شرطهای زیر در مورد وی به ترتیب احراز شود تا صلاحیت وی به صورت مشروط مورد تایید قرار گیرد:
1-شخص از سلامت روانی برخوردار باشد. این شرط اگر محقق نشود کل پروسه بکارگیری یا استخدام آن شخص باید کنسل شود ؛ چرا که عواقب آن بسیار پرهزینه و مخاطره آمیز خواهد بود . آزمونهایی در این زمینه وجود دارد که یکی از آنها
ویژگی های یک پژوهش علمی
مقاله علمی معمولاً در نتیجه پژوهش منطقی، ژرف و متمرکز نظری، عملی یا مختلط، به کوشش یک یا چند نفر در یک موضوع تازه و با رویکردی جدید با جهت دستیابی به نتایجی تازه، تهیه و منتشر می‏گردد.چنین مقاله‏ای در واقع گزارشی است که محقق از یافته ‏های علمی و نتایج اقدامات پژوهشی خود برای استفاده سایر پژوهشگران، متخصصان و علاقه‏مندان به دست می‏دهد. تهیه گزارش از نتایج مطالعات و پژوهش‏های انجام شده، یکی از مهم‏ترین مراحل پژوه

در زمان های گذشته صدور چک بی محل مجازات زندان داشت
و افرادی که اقدام به صدور چک های بی محل می کردند با مجازات زندان روبرو می شدند.

ولی در حال حاضر همه روزه چک های بسیاری برگشت می خورند ولی صادر کننده ی آن ها به زندان نمی افتند.
برخلاف برات و سفته چک نشان دهنده ی طلب شخصی به شخص دیگر نمی باشد.
و همین طور بر اساس قانون تجارت نمی توان برای چک محل در نظر گرفت.

برای استعلام چک صیاد می توانید از اپلیکیشن چک نما استفاده نمایید.

در قوانین قبلی
مقاله‌های تخصصی زیادی هر ساله در مجلات معتبر سراسر دنیا منتشر می‌شوند. طبیعتا این مقالات برای هر دو طرف آن منافع زیادی دارد. چه نویسنده(گان) مقاله و چه خوانندگان آن. در این میان ناشران مقالات علمی هم درصد زیادی از این سود را نصیب خود می‌کنند. طبیعی است که گرایش برای نگارش مقاله تخصصی جدید در بین محققین بسیار زیاد است. اما برای کسانی که در ابتدای راه هستند ممکن است این سوال پیش بیاید که چه مقاله‌ای باید نوشته شود. مقاله‌های تخصصی انواع گونا
درمان معده عصبی با شربتی آرامش‌بخش
درمان معده عصبی با شربتی آرامش‌بخش

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف شربت گشنیز را در درمان معده عصبی و پیشگیری افسردگی موثر دانست.
به گزارش بهداشت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران
جوان، شربت گشنیز (گشنیز+گزنه+بادرنجبویه+به‌� �یمو+عسل) حاوی
ویتامین‌های A، B، C، E، K،کربوهیدرات، سدیم، پتاسیم، پروتئین، کلسیم،
آهن، فسفر، فیبر، اسیدفولیک، منیزیم، منگنز، روی (زینک)، فلاونوئیدها،
آنتوسیانین‌ها، زاگزان
بزرگترین چیزی که من از زندگی در پایتخت طلبکارم اینه که توی این تالار وحدت بی نظیر یه تئاتر عالی ببینم! 
چیزی که با وجود دانشجوی تهران بودنم برام محقق نشد چون ساعت شروع تئاتر خیلیییییی دیره و من موقع برگشت به مشکل میخورم :/ 
نه دلم کافه ها و پارک های تهران رو میخواد نه سینما ها و بازار هاشو نه حتی تجریش و دربند و بام و غیره اش رو، من از تهران فقط تئاتر توی تالار وحدت میخوام.
امیدوارم که اهل کتاب و تئاتر باشی تا آخر هفته های پاییزی خودمون رو با کتا
تسلیم نخواهم شد!
زندگی میکنم.......
برای رویاهایی که همه ی کهکشان ها منتظرند به دست من به واقعیت تبدیل شوند من فرصتی برای بودن دارم
پس ساکت نمی شینم
برمیخیزیزم......
تاهمه بدانند که من باتمام توانایی❤️❤️❤️❤️ هاوکاستی هاشاهکار زندگی خودم هستمممم
کافیست لحظات ⏱⏱⏱گذشته را رهاکنم وبرای ثانیه هایی درلحظه ی اکنونم زندگی کنم
چراکه آینده ی من درگرو استفاده ازلحظه اکنونم هست و
رویاهایم درثانیه های آینده محقق خواهند شد
باید همیشه بخاطر بسپارم....
قانون توانگری 

خدا روزی رسان آدمی است. انسان با کلامی که بر زبان می آورد می تواند هر آنچه را که حق الهی اوست به تملک در آورد. او باید به کلامی که بر زبان می آورد ایمان کامل داشته باشد.
قدرت واژه ها
واژه ها و اندیشه ها دارای امواجی بی نهایت نیرومندند که همواره به تن و چارچوب امور آدمی شکل می بخشند. ایمان به واژه ها و اندیشه هاست که آنها را محقق می سازد. 
اگر کسی موفقیت بطلبد اما اوضاع را برای شکست آماده کند دچار همان وضعی خواهد شد که برای آن تدار
خب ما رفتیم شمال ولی اونهمه فانتزی من برای داشتن یک خلوت دبش نه تنها محقق نشد بلکه طفلکم بشدت مریض شد و ما دو روز تیمارداری میکردیم و باقی اوقات هم کان لم یکن دنبال همان طفل نوپا که فقط میدود تا فرار کند و جاهای جدید را کشف کند میدویدیم که سر و پایش به جایی نخورد و تلفات ندهیم !
میخوام اینو بگم که وقتی بچه رو دارید میخوابونید بهترین فرصت تفکره در غیر اون لحظات یا داری کتاب میخونی به زوووور یا کارخونه میکنی یا تند تند غذا بدی بهش بعدم که غش میکنی
راهکار , ترسیم نقشه راه , چشم انداز ,هم خودش میاد وقتی مقاومت باشه صبر باشه
ابهامات با رجوع به محقق شده های قبلی
با ایمان به مسیری که اومدیم
اینده رو میشه با امید
رفت وقتی که فقط
به نشانه ها
توجه کنیم
خودش راه رو رسم میکنه

من میدونم باید چیکار کنم تمام ریز مسیر رو
اما باید زمان اقدام و تاییدش رسیده باشه ماه فرصت ماه اقتدار انسان هم رفت تا سال دیگه ...
پ .ن :چه کسی میداند اینها را برای چه کسی و چه چیز مینویسم

متنی که شبیه نکته های کار تشکیلاتی و
ابن عربی در مقدمه کتاب «فصوص الحکم» مدعی است ، خدا این کتاب را در مکاشفه ای توسط پیامبر (ص) بر او وحی کرده که ترجمه آن بدین شرح است : 
«من رسول الله (ص) را در مبشره ای دیدم و این واقعه در دهه آخر از محرم سال 627 در شهر دمشق بود. در دست رسول الله (ص) کتابی بود ؛ به من فرمود : این کتاب «فصوص الحکم» است ، آن را بگیر و به مردم برسان تا از آن نفع برند. گفتم : شنیدم و از خدا و رسول خدا و اولی الامر اطاعت می کنم همانطور که مامور شده ایم. پس مقصود و آرزوی رسول الله
در ایران روز ۱۲ اردیبهشت به یادبود ترور شهید محقق مرتضی مطهری روز معلم نامیده می‌شود. در سطح بین‌المللی، به پیشنهاد یونسکو روز ۵ اکتبر (۱۳ مهر) هر سال به عنوان روز جهانی معلم نامگذاری شده‌است.[۱] با این حال در بسیاری از کشورها از جمله ایران در روز متفاوتی جشن گرفته می‌شود.
ادامه مطلب
1-کمیته علمی:
سرگروه : هانیه پور کاوه 
اعضای گروه :

معصومه بیات - نرگس نظری - زهرا غلامی - بهاره کیانی - فاطمه عالی پور- زینب خدابخشی - معصومه احمدی - نسیم درخشان 
2-کمیته قرآن و معارف 
سرگروه : زهرا امینی 
اعضای گروه :
فاطمه علوی - خاطره بهالوء- فاطمه عیدی عبداللهی - غزل قاسمی - فاطمه طیبی - ساغر توکلی - فاطمه عبداللهی - زهرا سادات حسینی 
3-کمیته ایثار و شهادت : 
 سرگروه : نادیا درخشان 
اعضای گروه : 
فاطمه غریبی - فرشته پیش آهنگ - زهرا بهاءلو - فاطمه سلیم
بیانیه ارتش به مناسبت روز صنعت دفاعی:، ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت ۳۱مرداد روز صنعت دفاعی بیانیه‌ای صادر کرد.متن این بیانیه بدین شرح است:۳۱ مردادماه روز صنعت دفاعی نماد خودباوری کشوری است که امروز با اتکا به جوانان متعهد و متخصص به نقطه‌ای از توانمندی رسیده‌که اغلب نیازهای تجهیزاتی نظامی و دفاعی خود را در داخل تولید و بومی سازی کرده و تدبیر راه گشای معمار کبیر انقلاب امام راحل عزیز و رهبر معظم انقلاب اسلامی ( مد ظله العالی )مبنی بر
حالا بعده سال‌ها کارمندی و بعد روزنامه‌نگاری و بعد مهندسی مثلا نفت و بعد پژوهشگری و کسوت محقق! باز از کار بیکار شدم و این بار شده‌ام فروشنده‌ی تی‌شرت! همراه برادرم یک غرفه در نمایشگاه بهاره گرفته‌ایم و از دیروز کار را کلید زده‌ایم!
ما که این کاره نیستیم، ولی خب وقتی اوضاع حاکم تخصص‌های ما را به پشیزی نمی‌انگارد مجبوریم از یک جایی تمام گذشته را بگذاریم توی صندوقچه و پا بگذاریم توی یک جهنم تازه!
فردا اگر بیست و سی اعلام کرد سلطان تی‌شرت ب
در فصل هدیه دادن به چه دانشگاهی می دهید؟ خوب ، من نمی توانم به شما بفهمم که چه کار کنید ، اما به عنوان راهنمایی برای سخاوتمندان ، در اینجا لیستی از چند کتاب مرتبط با نوشتن وجود دارد که من آنها را در جیب پشت کسی قرار می دهم.
برای محقق جدید: کلاسیک که هرگز تحویل نمی گیرد ، نویسندگی هاوارد بکر برای دانشمندان اجتماعی. نحوه شروع و پایان نامه پایان نامه ، کتاب یا مقاله خود . چاپ دوم (1986)
برای سخنان ناامن: کاملاً با توضیحات و مدل هایی که باید دنبال شود: ج
تعبیر خواب - (تعبیر خواب شما چیست؟)
این تعبیر خواب بر اساس معتبرترین منابع تعبیر خواب و معبرین اسلامی، چون امام صادق، دانیال نبی، ابن سیرین و جابر مغربی گردآوری شده است. تعبیر خواب مربوط به 
خواب‌های معنی دار و قابل تعبیر هستند که رویای صادقه نامیده شده و در زمان درست محقق شده اند.

ادامه مطلب
وآرین

شرکت توسعه اقتصادی آرین از برنامه افزایش سرمایه 186 درصدی از دو محل سود انباشته و مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد."وآرین" در نظر دارد به منظور اصلاح ساختار مالی و تامین
منابع مورد نیاز جهت تحصیل سرمایه گذاری های جدید، 260 میلیارد تومان به
سرمایه فعلی بیفزاید.
فاراک
ماشین سازی اراک در 12 ماهه 51 ریال سود تلفیقی به ازای هر سهم محقق کرد که نسبت به دوره مشابه گذشته 5000 درصد افزایش داشته است.
ادامه مطلب
بالاخره محل خدمت سربازی بنده هم مشخص شد، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

شور و شعف خاصی در من ایجاد شده و اصطلاحا دل تو دلم نیس، نه به خاطر سپاه بودن بلکه به خاطر احساسی که با دیدن محل خدمت به من دست داد. حس عجیبی که غوغایی در من ایجاد کرد. حس کردم در شهادت باز شده و یک فرصت پیش رو دارم، فرصت شهادت.
این حس منو بدجوری به هم ریخته. منی که همیشه نگاه غالبم عقل و منطق بوده و کمتر حس رو تجربه کردم.
لطف کنید هر کی این نوشته رو خوند یه دعا در حق
ریشه یاب: فردی است که در مواجهه با بحران‌هایی که اتفاق می‌افتند، به دنبال پیدا کردن علت اصلی آن است و همین که علت آنرا پیدا کرد، آرام می شود. دغدغه اصلی او در شرایط کنونی این است که علت اصلی ورود کرونا به کشور چه چیزی است.
مسئله یاب: فردی است که در شرایط بحرانی کشور به دنبال پیدا کردن مسائل و مشکلاتی است که در کشور به وجود آمده است. هر چه قدر به مسائل و ابعاد بیشتری از بحران برسد، رضایت بیشتری پیدا می کند. شاید بتوان بخشی از رسانه ها را در این دس
2556 - «جف گُلدبِرگ» محققی آمریکایی از طریق تحلیل داده‌ها، دریافت که وزارت امور خارجه آمریکا طی پروژه‌ای به‌نام «ایران دیس اینفو» (IranDisinfo) اخبار دروغ و جعلی را در فضای مجازی منتشر می‌کرده تا مردم ایران را نسبت به حکومت بدبین و مایوس کند! این محقق آمریکایی، اسامی 29 اکانت توییتری اصلی و سرشاخه‌‌های توزیعی این پروژه را استخراج کرده. جالب آنکه نوچه‌های «ربع پهلوی» و عوامل رسانه‌هایی مانند «صدای آمریکا» در صدر این لیست هستند!منبع: yon.ir/mzdr109
دا
ده روز گذشته شاید بدترین ده روز عمرم بود..انقد که حرص خوردم، غصه خوردم، گریه کردم، دعوا و بحث کردم...اصن یه وضی...البته این به اون معنا نیس که الان همه چی اوکی شده..همه چی هنوز همونه..منتهی فعلا حرص و غصه نمیخورم و نشستم ببینم اخر این فیلم هندیمون چی میشه...شاید باور نکنید ولی ده روزی هس از هادسون خبر ندارم...هر وقت هم پیامی رد و بدل شده داشتیم دعوا میکردیم مامانم که میگه رفته زن گرفته خیالت راحت!!! واقعا از مادرم بابت همدردی و رک گوییش ممنونم منم به
ثبت نام کلاس های آموزش تخصصی بسکتبال در اردبیل شروع شد
یادگیری تکنیک ها و مهارت ها از پایه توجه ویژه به شناسایی و پرورش استعدادهاارائه بروزترین تمرینات و برنامه ها طبق آخرین استاندارد های فدراسیون جهانی بسکتبالبرگزاری مسابقات و جشنواره های متنوع درون و برون باشگاهی آموزش زبان تخصصی بسکتبال (انگلیسی)برای اولین بار در اردبیلمکانی آکادمیک و استاندارد با حلقه های متحرک در سالن ورزشی شماره یک دانشگاه محقق اردبیلیحمایت مسئولین دانشگاهی از ا
محسن پویان، محقق و پژوهشگر طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگاران جوان، گفت: مواد غذایی نقش بسزایی در کنترل استرس و اضطراب افراد دارند و افراد می‌توانند با مصرف آن‌ها باعث افزایش سلامت روحی و جسمی خود شوند.او ادامه داد: اگر به دنبال راهی آسان برای کنترل اضطراب خود هستید، می‌توانید با مصرف زیاد آب اضطراب خود را کنترل کنید. همه اندام‌های بدن از جمله مغز برای عملکرد درست خود نیازمند آب کافی است. یافته‌ها نشان داده است کمبود آب حتی به صورت خفیف بی‌

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها